Центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання

АНОНС ПОДІЙ

Звіт про роботу міського Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання за 2019-2020 н. р.

Івано-Франківський міський Центр дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області (далі Центр) – є комплексним позашкільним закладом освіти.

В структуру Центру входять 18 дитячо-юнацьких клубів, які розташовані в різних мікрорайонах міста Івано-Франківська, що дає змогу надавати послуги з позашкільної освіти дітям та молоді за місцем проживання.

Виконуючи закони України «Про позашкільну освіту» від 22.06.2000 № 1841-111 зі змінами і доповненнями, внесеними від 05.09.2017 № 2120-III, «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» від 05.02.1993 № 2998-ХІІ, зі змінами в редакції Закону від 23.03.2000 № 1613-III, «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 № 2402-III, «Про інноваційну діяльність» від 04.07.2002 № 40-ІV, «Про Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» від 05.03.2009 № 1065-VI, укази Президента, постанови та розпоряджень Кабінету Міністрів України, накази Міністерства освіти, Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, Статуту ЦДДЮМП, педагогічний колектив спрямував свою роботу на виконання річного плану та навчальних програм гуртків, організацію навчально-виховного процесу з вихованцями клубів, проведення виховних масових заходів, забезпечення участі вихованців в різних етапах обласних та Всеукраїнських конкурсів, загальноміських та обласних виставках декоративно-ужиткового мистецтва.

Методична робота в Центрі ― важлива складова педагогічної освіти, що має цілісну систему дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу. Вона має ґрунтуватися на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням досвіду діяльності педагогів і конкретного аналізу результатів навчально-виховного процесу. Участь у методичній роботі має бути професійним обов’язком кожного педагогічного працівника.

На базі клубу «Мрія» у 2019-2020 навчальному році продовжено роботу методичного кабінету. Роботою кабінету керує завідувач відділу методичного Гурик Н. В..

З метою розвитку професійної компетентності педагогічних працівників, обміном досвіду роботи нею були проведені традиційні та інноваційні методичні заходи:

- педагогічна майстерня «Обмін досвідом педагогів-організаторів»

- виставки до свят народного календаря, до знаменних і пам’ятних дат;

- виставки педагогічних знахідок педагогів-організаторів Центру;

-майстер-клас «Підвищення рівня ІКТ-компетентності педагогів та створення груп у соціальних мережах»

- семінар-тренінг «Соціально-психологічні чинники формування професійної мобільності педагога в ситуаціях змін»;

- школа педагогічної майстерності «Методичний супровід по організації навчального процесу керівників гуртків Центру»;

- надання методичних рекомендацій в он-лайн режимі.

Підвищенню загального фахового і методичного рівня керівного складу та педагогів сприяла курсова перепідготовка. У 2020 році пройшла курсову перепідготовку Цвірінько О.І.

З метою активізації професійної діяльності та забезпечення встановлення рівня фахової кваліфікації у 2020 році атестувались: культорганізатор  Центру Цвірінько О.І. та педагог-організатор Салижин Н.М.

За результатами атестації:

Цвірінько О.І.- Результати атестації атестаційною комісією II рівня при Департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Рішення атестаційної комісії  Відповідає займаній посаді

Салижин Н.М.-Рішення атестаційної комісії І рівня міського Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання м. Івано-Франківська: Відповідає займаній посаді

За результатами атестації: Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії».

Крім традиційних форм і методів, застосованих у навчально-виховному процесі позашкільної освіти, Центр прагне удосконалити систему методичних заходів та надання вільного вибору тих форм, які максимально враховують потреби, запити та інтереси здобувачів освіти.

Педагоги-організатори Центру брали участь:

Жовтень 2019 р.- Участь в семінарі «Boomwhackers-КЛАС!», Київ, педагог-організатор Савчук Л.І.

Листопад 2019 р.-Участь в семінарі «Всебічний розвиток дітей за допомогою музики», Івано-Франківськ, педагог-організатор Савчук Л.І.

Листопад 2019 р.-Участь в Міжнародному курсі «Орф-інтенсив. Музика. Мова. Рух. Імпровізація», Київ, педагог-організатор Савчук Л.І.

Листопад 2019 р. -STEM освіта досвід впровадження, перспективи і розвитку (Інститут післядипломної освіти), педагог-організатор Салижин Н.М.

Лютий 2020 р.- Участь в семінарі «Improvisation, Composition, game with ravel», Чернігів,  педагог-організатор Савчук Л.І.

Лютий 2020 р.- Участь в II Міжнародній Орф-Конференції, Чернігів,  педагог-організатор Савчук Л.І.

Лютий 2020 р.- Семінар «Молодіжний працівник» (Пласт), педагог-організатор Салижин Н.М.

Березень 2020р.-Вебінар: «Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину» (Суб’єкт підвищення кваліфікації ТОВ «Всеосвіта»), педагог-організатор Федоренко І.І.

Березень 2020 р.- Ознайомлення та слухання онлайн-вебінару на тему: «Організація навчання та дозвілля під час карантину: корисні матеріали на допомогу педагогу»(сайт «Всеосвіта»), педагог-організатор Гулька О.І.

Квітень 2020 р.- Ознайомлення та слухання он-лайн вебінар  на тему: «З чого розпочати дистанційне навчання?», (сайт «Всеосвіта»), педагог-організатор Гулька О.І.

Квітень 2020 р.- Прослухала он-лайн  вебінар «Технології креативності – стимул для творчості».(дистанційно) (гром. організація «Академія сучасних освітян». (Отримала сертифікат), педагог-організатор Гулька О.І.

Квітень 2020 р.- Ознайомлення та слухання он-лайн вебінар на тему: «Підліткова депресія. Причини виникнення та алгоритми подолання», (сайт «Всеосвіта»), педагог-організатор Гулька О.І.

Квітень 2020 р.-Проходження онлайн навчання з курсу «Акторське мистецтво. Сценічне мовлення», Інстаграм, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020 р.-Проходження навчання – партнерський курс «Онлайн-сервіси для вчителів», Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020 р.- Проходження навчання - проект «Дія. Цифрова освіта» та  тестування, Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020 р.- Участь в онлайн навчанні з постановки музичних вистав, ZOOM, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020 р.-Участь у вебінарі «Організація навчання та дозвілля під час карантину: корисні матеріали на допомогу педагогу», ZOOM, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020 р. Участь у вебінарі «Психологія креативності – шлях до успіху», На урок,  педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020р .-Участь у вебінарі «Як найкраще організувати дистанційне навчання», Всеосвіта, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020р .-Участь у вебінарі «Синдром гіперактивності і дефіциту уваги учнів», Всеосвіта, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020 р.- Участь в Міжнародних он-лайн Конференціях з питань музичного розвитку дитини, ZOOM, педагог-організатор Савчук Л.І.

Квітень 2020 р.- Вебінар «Модель учнівського самоврядування для дітей молодшого шкільного віку», Всеосвіта (он-лайн), педагог-організатор Салижин Н.М.

Травень 2020 р.- Слухання он-лайн вебінар на тему «Як інтегрувати курс "Мистецтво" не на словах, а на дії» (сайт «Всеосвіта»), 19.05.20р. (отримаю сертифікат), педагог-організатор Гулька О.І.

Травень 2020 р.-Вебінар: «Як обрати стиль спілкування з дитиною в умовах сьогодення. Прийоми ефективної взаємодії» (Суб’єкт підвищення кваліфікації ТОВ «Всеосвіта»), педагог-організатор Федоренко І.І.

Травень 2020 р.-Участь у вебінарі «Прoсування дитячого центру в соцмережах», Youtube-канал, педагог-організатор Савчук Л.І.

Травень 2020 р.-Участь у вебінарі «Контентмейкінг: Монтаж на iOS та Android», Youtube-канал, педагог-організатор Савчук Л.І.

Травень 2020 р.-Участь у вебінарі Ірини Малашевської «Технології використання музикотерапії у діяльності психолога та педагога», ZOOM, педагог-організатор Савчук Л.І.

Травень 2020 р.-Участь у вебінарі Вікторії Загрудної «Про роботу в онлайн», ZOOM, педагог-організатор Савчук Л.І.

Травень 2020 р.-Перегляд онлайн вистав українських та світових театрів, педагог-організатор Савчук Л.І.

Травень 2020 р.- Методологічний семінар з позашкільної освіти, лекція (он-лайн), педагог-організатор Пицко О.О.

Травень 2020 р.- «Дистанційна робота закладів позашкільної освіти», лекція (он-лайн), педагог-організатор Пицко О.О.

Травень 2020 р.- «Карантин: он-лайн-сервіси для вчителів», педагог-організатор Салижин Н.М.

Протягом року організована робота наставників з числа кращих досвідчених педагогів-організаторів та керівників гуртків Центру – Федоренко І.І., Пицко О.О. та Савчук Л.І. для надання методичної допомоги педагогам початківцям. В зв’язку з цим було проведено діагностування та анкетування за результатами яких складено план методичної роботи з молодими працівниками.

Своєчасно проводилась робота з керівниками гуртків щодо ведення ділової документації. З метою застереження щодо недопущення помилок керівниками гуртків у діловій документації протягом 2019-2020 навчального року заступником директора з НВР Гливою В.І. проводилась роз’яснювальна робота:

- проведена інструктивно-методична нарада «Виконання вимог примірної інструкції з ведення ділової документації в позашкільних навчальних закладах»;

- проведились індивідуальні співбесіди з керівниками гуртків «Правильність документації керівника гуртка» (план, план самоосвіти, план виховної роботи, написання звіту за рік, здійснення записів у «Журнал обліку гурткової роботи»).

Адміністрацією закладу протягом навчального року здійснювався контроль за відвідуванням вихованцями занять, про що свідчать записи у «Журналі відвідувань вихованцями гуртків». Виявлені недоліки під час перевірок ділової документації керівників гуртків сформульовано у звіті заступника директора з НВР Гливи В.І. «Про результати перевірки ведення ділової документації керівниками гуртків».

З метою якісної організації навчально-виховного процесу та злагодженої роботи педагогічного колективу протягом року були проведені засідання педагогічних рад на яких розглянуто питання:

Вересень 2019 року:

  1. Про підсумки роботи Центру в літній період.

2.Затвердження плану роботи Центру на 2019-2020н.р.

  1. Про атестацію педагогічних працівників Центру. Затвердження щорічного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
  2. Затвердження навчальних програм з позашкільної освіти на 2019-2020 н. р., за якими працюють керівники гуртків Івано-Франківського міського Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання.

Жовтень 2019 року:

1.Затвердження характеристик-рекомендацій на присвоєння стипендії Івано-Франківської міської ради вихованкам гуртка «Молодіжний клуб» Прунько Анастасії та Облещук Софії.

  1. Затвердження навчальної програми з позашкільної освіти на 2019-2020 н. р., за якою працює керівник гуртка «Оздоровча гімнастика» Николаїв М.П.

Березень 2020 року:

1.Затвердження умов роботи педагогічного колективу в умовах карантину.

  1. Внесення відповідних змін в план роботи Центру з урахуванням специфіки роботи ПЗО в умовах карантину.

Травень 2020 року:

  1. Аналіз роботи за 2019-2020 н. р. та затвердження плану роботи Центру в літній період 2020 року.
  2. Видача свідоцтв про позашкільну освіту.
  3. Затвердження положень про дитячо-юнацькі клуби і про завідування навчальними кабінетам (дитячо-юнацькими клубами).
  4. Затвердження плану заходів щодо протидії булінгу у Центрі.
  5. Про ведення журналу гурткової роботи в умовах карантину.
  6. Затвердження збірника сценаріїв інтерактивно-візуальних свят.

Особлива увага адміністрації Центру приділялась створенню умов для навчання вихованців у дитячо-юнацьких клубах Центру, тому цього року збільшилася кількість гуртків.

Навчання вихованців здійснювалось за трьома рівнями: початковий, основний та вищий. Така організація навчальної діяльності сприяла:

- наступності отриманих знань та засвоєних компетентностей;

- виявленню творчих здібностей дітей;

- розвитку інтересу до творчої діяльності та професійної орієнтації.

Відповідно до рівнів навчання визначена мета і перспектива діяльності кожного гуртка, його чисельний склад, кількість годин для опанування програми.

Протягом вересня – жовтня керівниками гуртків та адміністрацією закладу активно проводилась робота щодо популяризації позашкільної освіти, готовності до навчального року та збільшення наповнюваності груп гуртків. До 15 вересня 2019 року керівниками гуртків здійснено доукомплектування груп гуртків.

Керівниками гуртків проводилися батьківські збори, на яких розглядались питання про значимість навчання дітей у позашкільному закладі та виховний вплив на формування особистості дитини. На сайті Центру постійно оновлюється інформація щодо діяльності гуртків. Керівники гуртків взяли участь у загальноміському фестивалі «Осінній вернісаж». Гуртківці активно залучались до участі у загальноміських заходах, у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсах, виставках декоративно-ужиткового мистецтва, проектах, акціях.

Станом на травень 2020 року в Центрі працювало 38 гуртків в яких навчалось 387 вихованців.

Мережа гуртків по напрямах на 31.05.2020 року.

з/п

Напрями

гурткової роботи

Кількість

груп

Кількість

дітей

1

Художньо-естетичний

24

247

2

Гуманітарний

3

30

3

Соціально-реабілітаційний

9

90

4

Фізкультурно-спортивний

2

20

Всього:

38

387

 

Навчальні програми у 2019-2020 навчальному році керівниками гуртків виконано. Кількість запланованих годин відповідають кількості годин фактично проведених занять.

За результатами роботи гуртків у травні 2020 року вихованцям були видані 6 (шість) свідоцтв про закінчення позашкільного закладу.

У 2019-2020 навчальному році педагоги-організатори Центру приділяли значну увагу питанню збереження і якісного збільшення контингенту вихованців дитячо-юнацьких клубів.

Протягом 2019-2020 навчального року у дитячо-юнацьких клубах Центру педагогами-організаторами було організовано та проведено:

години народознавства: «Петриківський розпис», години народознавства до Дня Покрови, та дня захисника Вітчизни «Покрова – мати козаків», «Їх тисячі лягло у Бабин Яр глибокий…», народознавчий компас «Символи квітів у дівочому українському віночку, прес хвилинки: іменини Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, «Як святкують Новий рік у різних країнах світу», «По Україні з краю в край вже прийшов Миколай», «Народні мотиви Різдвяного затишку», «В хату входить коляда», «Свято Маланки і Василя», «Різдвяна світлиця», «Традиції мого народу», інтерактивна розмова «Місяць лютий вітрами дує, а на воді з льоду мости будує».

історичні години: інтерактивні години «Запали свічку пам’яті», «Україна пам’ятає», Голодомор 1932-33р.р., «Голодомор:душа горить і тане мов свіча», години спілкування «Ми діти козацького роду», «Ми нащадки славних козаків», інформаційні вісники «Створення УПА», «Цей день в історії. Утворення ЗУНР, « Все пам’ятає батьківська земля: і грім гармат, і визволення день», години патріотизму «Революція гідності-горнило духу, патріотизму та свободи, віртуальні подорожі «У мандри Україною», «Битва під Крутами», «Волі народної дзвін», «Герої нашого часу – патріоти України», інтерактивна бесіда до дня Соборності України: «Дорога нам усім Україна», година державності «Моя Батьківщина красива і вільна…», година мужності «Вшанування подвигів учасників революції гідності й увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

виховні години та бесіди: «Доброта – одна з найкращих якостей людини», «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», «Світ професій», «Етика у спілкуванні», «Я – лідер!», «Естетика зовнішнього вигляду», «Інтернет: за і проти», «Егоїзм - добро чи зло?», спілкування з підлітками «Тютюн, користь чи шкода», профілактичні бесіди «Здоров’я - скарб», «Секрети довгожителів», «Бережи своє здоров’я », «Шкідливі звички-шлях в безодню» «Здоров’я перш за все», години спілкування: «Чи можуть бути права без обов’язків», «Його ім’я – підступний СНІД», година правової грамотності «Великі права маленької дитини», правова гра «Дізнайся про свої права», «Толерантне ставлення до всіх націй і народностей», бесіда «Як допомогти бездомним тваринам!», «Свобода вибору,як життєве кредо», «Добро, як сонце, світить», «Етика у спілкуванні», «Гарний вчинок», «Тютюн, користь чи шкода», година відвертих розмов «Ким бути?», «10 кроків до здоров’я».

круглі столи та години спілкування: клубні посиденьки, спілкування у дружньому колі «На кого я хочу бути схожим у житті», довірливі розмови «Чи розуміємо ми слово булінг», «Насильство у сім’ї», «Спілкуємося та діємо», «Чесним треба бути всюди», «Вивчаймо мову граючись», «Гарно дружити — значить правду говорити», «Щастя. Як ми його розуміємо?», мистецькі години «Скрипка – королева інструментів», «Слухай-співай українське», «Музика в моєму житті», «Музика єднає нас», навігатор професій «Свобода вибору, як життєве кредо», години дитячих думок «Світ навколо тебе», етичні бесіди «Подивись на себе уважно», «Про життєві цінності», до міжнародного дня миру «Діти України за мир у всьому світі», перегляд тематичних фільмів з метою ознайомлення з військовими традиціями українського народу « Козаки», «Від козаків – до кіборгів», години вражень «Слухали! Дивились! Малювали!», «Осінній Івано-Франківськ», «Мій настрій», «Світ наших захоплень», хвилинки дискусії «Безпечне селфі», до міжнародного Дня толерантності випуск стіннівок: «Що таке толерантність?», час роздумів «Мирна земля-це затишок і тиша», поетичні читання до Дня української мови і писемності «Слово про мову», година шляхетності «Краса природи в пісні, танці та слові», Цікаві факти про Новорічну листівку», «Краща різдвяна історія», «Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти», круглий стіл «Folk Ukraine», «Поетичні посиденьки на Маланки», «Чи бачиш ти себе зі сторони», усний журнал «Про вірну дружбу», превентивна година «Сам удома», літературні читання «Лесина світлиця».

майстер-класи та години творчості: майстер-класи в рамках проведення Дня відкритих дверей – «Модельний подіум», «Вдосконалення техніки гри в настільний теніс», розфарбовування гіпсових фігурок, ліпка об’ємних фігур з пластиліну, малюнок пальчиками, «Листівка», виготовлення три Д відкритки, години творчості – «Шишкові фантазії», «Осінні фантазії», «Золота осінь», «Осінній вернісаж», «Веселий зоопарк», «Осінні візерунки», ігрова творчо креативна майстерня «Дружно цілий день працюємо, ні хвилини не марнуємо», арт-класи юних художників – «Барви осені», «Красива осінь вишиває клени», малюнкова арт-терапія «Кличе осінь у мандрівку», практичні заняття: «Композиції з осіннього листя», гра-замальовка «Осінній вернісаж», гра-замальовка «Обережно на дорозі», «Розфарбований світ», «Осінні мотиви», «Йде до нас зима», виготовлення ляльки мотанки, зимова витинанка (сніжинки), творча майстерня «Подарунок другу», година дитячої творчості «Листівка Миколаю», виготовлення три Д ялинки.

тренінги і тестування: щодо комунікабельності та безконфліктного тестування «Що я знаю про себе», «Правила спілкування», «Будь собою», «Лідер це я», «Вміння знаходити себе в суспільства», «Медіаграмотність», міні проекти «Щоб рости міцними та дужими з вітамінами ми дружимо», «Екологічні проблеми рідного краю», «Що я знаю про себе», «Здоровий спосіб життя: Модно! Престижно! Корисно!»

вікторини: «Малі таємниці – великого світу», «Козаки – лицарі духу», «Знавці рідної мови», «Вогонь – друг, вогонь – ворог!», Мій край – моя історія жива», «У світі казки», «Шукачі пригод», «Олімпійська мить», «Самий, Сама, Саме...», мовознавча вікторина «У рідному слові цілий світ», правила дорожнього руху - «Веселий світлофорчик », Вікторина в малюнках «Права дитини», «Веселі Чомусики», «Якщо знаєш, відгадай?».

виставки та конкурси дитячих малюнків: виставки дитячих робіт у клубах Центру «Літо, прощавай!», «Чарівниця осінь», «Золоті фарби осені», «Панна Осінь», конкурси малюнків на асфальті «Я малюю осінь», «Мій улюблений герой мультфільму», «Друзі наші найменші», виставки творчих робіт до дня української армії: «З нами ваші серця», фото-виставки «Незабутні миттєвості літа», конкурс малюнку «Зимові візерунки».

заходи по техніці безпеки: інструктаж з техніки безпеки «Поводження на спортивних снарядах », «Правила поводження на дорогах та в транспорті», «Правила поведінки при переході на пішохідних переходах», «Дії під час евакуації з клубу», «Правила поведінки при пожежі», «Поводження на спортивному майданчику», «Правила поведінки в спортивному залі», відео мультики для дітей про безпеку, «Безпека на вулиці і вдома», перегляд відеороликів із правилами ОБЖД, цільові інструктажі для учасників футбольного турніру.

розважально-ігрові програми: день відкритих дверей у клубах «Свято що збирає зустрічей багато», вечір танцювальної творчості «Танець нас єднає»,розважальна програма «Грай, танцюй, відпочивай!», «Забави юних козачат», «Музичний калейдоскоп», розважальна ігротека «Дитинства веселковий світ», міні театр «Карнавал осінніх барв», гра «Ми різні», ігрова програма «Веселі смайлики», інтерактивні ігри «День без гаджетів», «Вгадай хто я», «Продовжи фразу» «Квітка здоров’я», «Мій однокласник відповів би так..», «Всі за одного», ігри-енерджайзери «Спіймай , якщо можеш», «Придумай,хто це», «Чарівний капелюх», музичні години «Відгадай мелодію», «Нумо, дівчата», казко терапія «Казка навпаки», театралізована гра «В гостях у Бі-ба-бо», розважально-пізнавальний мікс «Цей веселий Хелловін!», вечір відпочинку «Мандруємо країною казок», розважальне свято «В український рідний край поспішає Миколай», Новорічно-розважальна програма «Новорічні дива», «Святий Миколай, до нас в гості завітай», інсценізація українських казок «Ріпка» та «Колобок» на новий лад, розважальна гра «Калейдоскоп», «Зоряна година», розважальна гра «Казковий експрес», новорічно-розважальне свято «Новорічне диво», «Новорічні посиденьки», «Новорічна заметіль», інтерактивна гра «Пізнай мене за написаним»,«Що у нас схожого», розважально-ігрова програма «Новорічний серпантин».

пізнавально-розважальні свята: день відкритих дверей «Чарівна країна Позашкілля», пізнавальна гра «Таємниці тварин», аукціон знань «Світ професій», перегляд мультфільмів, які навчають цінувати кожного «Скажи булінгу:Ні!», «Щасливі діти – щасливі ми», пізнавально-ігрове свято «Стоп-кадр ігромайстра», пізнавально-розважальне свято «Веселкове дитинство», квест «Квітка здоров’я», пізнавальна-розважальна гра «Хто сильніший і розумніший», Брами всі повідчиняю я Святому Миколаю», «Новорічна казка», квест-гра «Запалюємо зорі».

спортивно-розважальні програми: змагання з настільного тенісу між клубами, шаховий турнір, турнір на першість клубу з шашок «Ми козацького роду нащадки», туристська гра-естафета «Долаємо перешкоди», розважальні спортивні ігри «Веселі старти», гра-змагання до Дня українського козацтва «Ми правнуки славетних козаків», ігрова програма «Розваги юних козачат», розважальне свято «Разом з нами!», козацькі забави «Козацькому роду – нема переводу», спортивні естафети «Рух – це життя», «Сила,мужність та відвага», квести ««Спорт ми любимо, зі спортом дружимо», «Коли спорт полюбиш, сильним спритним будеш»,  спортивне свято «Козацькому роду нема переводу», спортивні розваги «Рух – це життя», розважальні козацькі забави: «Покрова – мати козацька».

відпочинково-пізнавальні екскурсії: екскурсії вулицями міста «Осінні барви нашого міста», вправи з ЗФП на свіжому повітрі в парку Т.Г.Шевченка, «Екологічна стежка в різні пори року в нашому місті», екскурсії до міського озера, екскурсії в парк Молодіжний, екскурсії в парк ім..Т.Шевченка, до Всеукраїнського дня бібліотек культпохід до бібліотеки №6.

благодійні акції: «Клуб - наш дім, ми – господарі в нім», трудовий десант «Гуртом ми можемо все!», акція «Ми проти паління», природоохоронна акція «Годівничка», акція «Червону стрічку носять не байдужі», Акція «Допоможи птахам перезимувати», акція «Зимове мереживо»

загальноміські заходи: Розважальні флешмоби у парку 1 вересня, загальноміський фестиваль «Осінній вернісаж»,розважальне свято осені «А у нас у дворі» (дитячі ігрові майданчики міста), відкриття дитячих майданчиків по вул. Вовчинецька, 182, 187, 189, 196, традиційний футбольний фестиваль «Грають всі», чемпіонат України з класичних шахів, сезон 2019-2020 років серед юнаків та дівчат до 16 років, інтерактивне театралізоване дійство «Андріївські вечорниці», концертно-розважальна програма «Хіт-парад дитячих розваг», Новорічне розважальне свято «Новорічне диво», «Новорічно-Різдвяна феєрія в Пасічній», загальноміське свято «Парад Новорічно-Різдвяних пісень», Новорічно-різдвяна феєрія в мікрорайонах міста, науково-практична конференція «Сучасні тенденції інформаційно-комунікаційних технологій в освіті», участь у загальноміській Різдвяній ході, виставка дитячих робіт вихованців дитячо-юнацьких клубів «Мереживо зимових свят».

Під час вимушеного карантину, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11 березня 2020 року №211, наказу Міністерства освіти і науки України №406 від 16 березня 2020 року «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», наказу Департаменту освіти та науки «Про невідкладні дії щодо забезпечення обмежувальних заходів безпеки в умовах спалаху масового гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 16 березня 2020 року №6 педагогічні працівники та вихованці Центру почали працювати за дистанційною формою роботи. Кожен керівник гуртка встановив свою програму, час та тривалість занять.

В цілому проводилося дистанційне синтезоване навчання, тому що педагоги-організатори та керівники гуртків використовували різні форми. Більшість педагогів перейшли на дистанційне навчання у програмі zoom us, TeamLink, Вайбер, You Tube канали, Месенджер. Таким чином педагоги проводили веб-заняття, різноманітні он лайн тестування, анкетування, бесіди і щоденно бачили своїх вихованців, давали завдання, висилали відео, давали посилання на різні готові теми.

Другим аспектом нашої роботи є виховна діяльність. За цей час, три місяці карантину, ми започаткували нові конкурси, фотовиставки, фотомарафони, майстер класи, флешмоби, челенджі, віртуальні екскурсії у визначні місця рідного краю, відео мандрівки замками України, виставки-конкурси малюнків та різноманітних виробів гуртківців.

Форми і методи дистанційної освіти педагогічні працівники постійно вдосконалювали прослуховуючи вебінари, он лайн семінари на сторінках: освіта.ua, naurok.com.ua, Prometheus.org.ua та інших.

Розроблені відео та радіо заняття, майстер класи, сценарії, звіти, прес релізи та фотографії про проведену роботу керівники гуртків та педагоги-організатори присилали на електронну адресу Центру, а завідувач відділу організаційно-масового Шабан Ю.В., педагог-організатор-методист Савчук Л.І та педагог-організатор Салижин Н.М. викладали всю інформацію на сайті Центру на сторінці Центру у фейсбуці та в Інстаграмі.

 

 

Всього за 2019-2020 навчальний рік проведено 1150 заходів у клубах та на дитячих майданчиках та 25 загальноміських заходів.

Взяли участь у клубних заходах – 13068 дітей та 2600 дітей у загальноміських заходах.

Аналізуючи показники кількості вихованців у порівнянні з минулими 2018 - 2019 навчальним роком, можна зробити висновок, що кількість вихованців у дитячо-юнацьких клубах залишилась сталою. Це свідчить про проведення систематичної, наполегливої роботи педагогів по збереженню контингенту вихованців Центру.

Результати участі педагогічних працівників та вихованців дитячо-юнацьких клубів у конкурсах та фестивалях різних рівнів наведені в таблиці.

 

Таблиця досягнень вихованців Центру за 2019-2020 навчальний рік

№ з/п

Назва конкурсу та дата та місце проведення

Назва гуртка

ПІБ керівника

Зайняте місце

1

Обласний ІІ фестиваль з міні-футболу «Граємо усі»

Вересень 2019р.,

м. Івано-Франківськ

Клуб «Дивограй

Клуб «Прометей»

Салижин Н.М.

Микицей Х.С.

І місце (команда)

ІІ місце (команда)

2

Міський конкурс солістів «Пісенний водограй»

Вересень 2019р.,

м. Івано-Франківськ

Студія естрадного вокалу «Марічейка»

Полякова Л.В.

ІІ місце (ансамбль)

3

Міський етапі конкурсу «Іграшка-сувенір»

30.10.2019р.

м. Івано-Франківськ

Студія образотворчого мистецтва «Дотик пензля»

Гурток «Творче дозвілля», керівник

Пицко О.О.

 

 

 

 

Марущак Х.І.

 

 

 

 

 

І місце (1 дитина)

4

загальноміській виставці-конкурсі «Відлуння осені – 2019»

14.11.2019р.

м. Івано-Франківськ

Студія образотворчого мистецтва «Дотик пензля»

Гурток «Творче дозвілля»

Пицко О.О.

 

 

 

 

Марущак Х.І.

2місце (2-є дітей)

 

 

 

3 місце (1 дитина)

5

Міський та обласний етапи конкурсу «Іграшка-сувенір»

30.10.2019р.

м. Івано-Франківськ

гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Чічка»

Волощук Н.М.

І місце

6

Національний відбір міжнародного талант шоу «Різдвяна Мрія»

Листопад 2019р.

м. Івано-Франківськ

Студія естрадного вокалу «Марічейка»

Полякова Л.В.

Участь

7

Міська виставка-конкурс «Стрітенська мозаїка»

25.02.2020р.

м. Івано-Франківськ

Гурток декоративно-прикладного мистецтва «ДивоСвіт»

Гулька О.І.

ІІ місце Слободян Христина

8

Міська виставка-конкурс «Стрітенська мозаїка»

25.02.2020р.

м. Івано-Франківськ

Гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Фантазія»

Федоренко І.І.

ІІ місце Маланюк Христина

9

Міжнародний конкурс-фестиваль «Місто Лева»

Березень2020

Студія естрадного вокалу «Марічейка»

Полякова Л.В.

ІІ місце Перегіняк Олександр

10

Всеукраїнський позашкільний проект дистанційна робота

Квітень 2020

Педагог-організатор

Салижин Н.М.

ІІІ місце

11

Міжнародний позашкільний проект дистанційна робота

Травень 2020

Педагог-організатор

Салижин Н.М.

ІІ місце

12

Проект «Заклади позашкільної освіти: Дистанційна робота»

Квітень 2020

Студія театрального мистецтва «Амплуа»

Савчук Л.І.

Участь

13

Міжнародний Багатожанровий Інтернет фестиваль-конкурс «Самоцвіти – Країна безмежних можливостей»

Травень 2020

Студія театрального мистецтва «Амплуа»

Савчук Л.І.

III місце

14

Міжнародний проект «Дистанційне навчання в позашкільній освіті» МАПО

Травень 2020

Студія театрального мистецтва «Амплуа»

Савчук Л.І.

II місце

15

Міжнародний фестиваль-конкурс «Wawelskie skarby»

Вокальна школа «Crystal Voice»

Яремчук В.

I місце Лесюк Софія та Мосяк Анастасія

 

16

Міжнародний фестиваль-конкурс «Зоряний Олімп»

Вокальна школа «Crystal Voice»

Яремчук В.

I місце Лесюк Софія та Мосяк Анастасія

Заступник директора з НВР                    Глива В.І.