«Вчіться, поки інші сплять, працюйте, поки інші відпочивають, будьте готові, поки інші розслабляються і мрійте, поки інші плачуться»
William Dudley Ward
Актуальною проблемою сучасної педагогічної науки та суспільства, зокрема – є розроблення нової стратегії розвитку національної освіти, що забезпечить прискорення інтеграції України в європейський освітньо-науковий і культурний простір. Освіта ХХІ століття – це освіта для людини-дослідника, здатної до творчого мислення, самостійного пошуку шляхів вирішення актуальних проблем. Створювати додаткові умови для самовизначення, саморозвитку, самореалізації особистості, формування моральних якостей у дітей та підлітків, соціально-громадського досвіду, сприяння професійній орієнтації, розвитку творчих здібностей-такі завдання сьогодні покладає держава на систему позашкільної освіти.
Саме це стало поштовхом до проведення 05 березня 2019 р. в дитячо-юнацькому центрі воркшопу «Позашкільна освіта–як одна з найефективніших інвестицій у найближче і віддалене майбутнє українського суспільства», який складався з двох блоків:
І-ий блок теоретичний проходив у формі виступів-презентацій:
- звіт роботи Центру за 2018 рік, який підготувала директор Центру
Леся Зваричук;
- організація освітнього простору закладу (за наслідками воркшопу у 2018 року), узагальнила заступник директора з навчально-виховної роботи Вікторія Глива;
- «Менторство як розвиток мотивації до професійного вдосконалення» поділилась досвідом педагог-організатор-методист Любов Савчук.
ІІ-ий блок – практичний, де працівники Центру поділились на три групи (I гр.-«Аеропорт проектів», II гр.- «Міні-директор» та III гр. - «Я-директор»), кожна з яких мала свого модератора та ряд визначених питань для спільного вирішення.
Воркшоп пройшов у креативній, творчій атмосфері, визначив нову стратегію розвитку Центру, окреслив завдання, які стимулюватимуть працівників на вищі професійні досягнення.